Asinssarkanais skaistulis pusdārgakmens granāts

Granāts – tumši sarkans skaistulis, kura piesātinātais tonis nereti līdzinās asins krāsai. Jau kopš seniem laikiem cilvēki ticēja, ka granāts spēj celt enerģiju, pateicoties tā ugunīgajai krāsai, kā arī palīdz sarežģītās dzīves situācijās. Granātu nereti pielīdzina rubīnam, salīdzinot tā nokrāsas, tomēr granāts, atšķirībā no rubīna, tiek iedalīts pie pusdārgakmeņiem.

Attēlā — rozā zelta gredzens ar centrālo granātu un vairākiem briljantiem ap to.

Granāts sastāv no kombinētiem minerāliem un tam ir kristāliskas iezīmes, kas nozīmē, ka tas ir caurspīdīgs un skaisti spēlējas ar gaismu. Dabā visbiežāk sastopami tieši sarkano toņu granātu, un tieši tā akmens arī ieguvis savu nosaukumu – “grenate” – granātābols. Daudz retāk sastopami arī caurspīdīgi vai zilas nokrāsas granāti.

Gredzens ar granātu sānskatā — uz ietvara attēlots taurenis, gredzena īpašnieces iemīļotā radība.

Cietības ziņā to novērtē no 6,5 līdz 8 punktiem pēc Mosa skalas, un tas ir lieliski piemērots izmantošanai juvelierizstrādājumos.

Attēlā — skaists rozā zelta gredzens ar centrālo granātu, tam apkārt «halo» formā izvietoti briljanti, kas turpinās arī uz gredzena stīpas.

Granāts īpaši populārs bija senajā Romā, kur to plaši izmantoja ne vien juvelierizstrādājumos, bet ar to rotāja arī ieročus un bruņas, ticot, ka tas kareivim palīdzēs uzvarēt kaujā. Mūsdienās tas atkal atgūst savu popularitāti, pateicoties tā piesātinātajai krāsai, kuru vienlīdz labi var izmantot gan modernās rotās, ganarī šobrīd tik aktuālajās vintage stila rotaslietās.