Atjaunot laulību gredzenus, svinot kāzu jubileju? Jā!

Ne reizi vien pie mums ir vērsušies klienti ar lūgumu – pārtaisīt jau iegādātus laulību gredzenus.

Iemesli, kāpēc pāris izlemj atjaunot šīs sev tik nozīmīgās rotaslietas, ir dažādi – nereti ir mainījusies nēsātāju gaume, reizēm pāri – it sevišķi sievietes – vēlas papildināt gredzenu ar dārgakmeņiem, bet visbiežāk iemesls ir pavisam vienkāršs – laulību gredzeni vairs neatbilst ne kvalitātes, ne vizuālajām prasībām.

Kāpēc gredzeni lokās, deformējas vai pat pārlūzt? Visbiežākais iemesls ir nepietiekams dārgmetāla svars – tam vienmērm jāpievērš uzmanība, pirms iegādājaties vai pasūtat gredzenus, un mēs nerimstam atkārtot – īsts laulību gredzens sver ne mazāk kā trīs gramus!

Attēlā kreisajā pusē — veikalā iegādāts gredzens, svars 1,24 grami
Labajā pusē — mūsu gatavots, svars 3,5 grami

Vai ir iespējams pārkausēt jau esošos laulību gredzenus, lai no tiem izgatavotu jaunus? Protams. Jāņem gan vērā, ka, visticamāk, ar veco gredzenu zeltu nebūs pietiekami, jo kausējot zelts “nodeg”, kā arī sākotnējais gredzenu svars ir pārāk zems, kas ir arī biežs iemesls, kāpēc gredzeni laika gaitā deformējušies vai salūzuši.

Sievietēm nereti ir aktuāli papildināt gredzenu ar dārgakmeņiem, piemēram, briljantiem. Tas ir tradicionāls veids, kā atzīmēt nozīmīgas kāzu gadadienas. Šāda ideja ir ļoti skaista, bet mēs gribētu uzsvērt, ka ne visos gredzenos iespējams iestrādāt papildus dārgakmeni, gredzenu pilnībā nepārveidojot. Mūsu ieteikums, ja vēlaties šādu ideju nākotnē īstenot, ir jau laicīgi informēt par to juvelieri, lai viņš, izgatavojot gredzeu, var paredzēt akmeņu ievietošanas vietas.

Laulību gredzeni, kas izgatavoti, pārkausējot nekvalitatīvus gredzenus, sagaidot 25 gadu kāzu jubileju

Mūsu klienti Vineta un Andris vēlējās atjaunot gredzenus, svinot sudrabkāzu jubileju. Vineta stāsta: “Precoties 1990. gadā, gredzenu izvēle veikalos bija ierobežota. Sagaidot sudrabkāzu jeb 25 gadu kāzu jubileju, gredzeni bija zaudējuši labo izskatu un spožumu.” Pāris vērsās pie Arvja, un viņš, izmantojot veco gredzenu zeltu, izgatavoja jaunus gredzenus. Gredzenos iegravēts oriģinālais gravējums – kāzu dienas datums un vienam otra vārds. Ar jaunajiem gredzeniem pāris apmainījās sirsnīgā ceremonijā, sarīkojot svētkus sev un ģimenei. Vineta iesaka: “Nežēlojet līdzekļus gredzenu iegādei, jo tie tiks nēsāti diendienā!”

Ja jūs neesat apmierināti ar saviem laulību gredzeniem, ja vēlaties tos citādus – smagākus, vērtīgākus, skaistākus – nebaidieties īstenot savas vēlmes! Kāzu jubileja var kalpot par lielisku iemeslu atjaunot un uzlabot gredzenus, un mēs noteikti varam palīdzēt šo ideju realizēt.