Gredzena izmērs — ideāli piemērots Jums

Saderināšanās gredzens

Nereti no klientiem saņemam jautājumu – vai ir iespējams mainīt gredzena izmēru? Īpaši tas interesē vīriešus, kuri raizējas, vai uzdāvinātais saderināšanās gredzens būs pareizā izmēra. Tomēr ir reizes, kad nākas samazināt vai palielināt jau nēsātus gredzenus. Teorētiski gredzena izmēru ir iespējams mainīt, bet praktiski ir jāņem vērā vairāki aspekti.

Pirmkārt, ne vienmēr samazināt ir vieglāk nekā palielināt. Abos gadījumos jāskatās, vai gredzenam nav plaši izvietoti ornamenti vai akmeņi  — tāpēc, izvēloties saderināšanās gredzenu, ja neesat drošs par izmēru, vienmēr dodiet priekšroku tādam gredzena modelim, kuram ir, piemēram, tikai viens centrālais akmens – lai vieglāk mainīt izmēru. Jāpiemin arī, ka visi gredzeni, kas veidoti pie mums, ir jau iepriekš sagatavoti izmēra maiņai – juvelieris ir padomājis par gravējuma un proves izkārtojumu, ieplānojis, kurā vietā iespējams gredzenam veikt manipulācijas, nekaitējot dizainam. Mēs varam mainīt izmēru arī veikalā pirktam gredzenam, tomēr ne vienmēr – tam var traucēt jau iepriekš uzskaitītie faktori (ornamenti, akmeņi, gravējums, pārāk plāns gredzens, kurā izmantots niecīgs daudzums dārgmetāla).

Gredzenu samazinot, to teorētiski iespējams saspiest, kas ir viena no vienkāršākajām metodēm, tomēr ne pati labākā, un mēs to izmantojam ļoti reti. Daudz kvalitatīvāk samazināšanu iespējams veikt, izņemot nelielu gredzena gabaliņu. Savukārt gredzenu palielinot, labāk nelielu dārgmetāla gabaliņu pielikt, nevis gredzenu vienkārši stiept – dažos gadījumos gredzens var iegūt grubuļainu un nelīdzenu faktūru, kā arī, ja gredzenā iestiprināti dārgakmeņi, pastāv risks izstiept arī to stiprināšanas vietas, un akmeņi var izkrist. Palienot veikalā iegādātus gredzenus, kas nereti ir daudz plānāki par juvelierdarbnīcā gatavotiem, var nākties gredzenam piešķirt papildus drošinājumu, iekšpusē ievietojot vadīklu.

Dzīves laikā mūsu pirkstu izmēri var mainīties — sievietei pēc bērniņa piedzimšanas pirksti var kļūt pilnīgāki vai, gluži otrādi, gredzeni var kļūt krietni par lielu. Noteikti rūpējieties, lai Jums svarīgas rotaslietas ir atbilstoša izmēra — ja gredzens noslīdēs no pirksta un pazudīs, vienīgais veids, kā to salabot, būs izgatavot jaunu.