Saderināšanās gredzeni cauri laikam

Saderināšanās gredzenu mode mainās līdzi laikam — to ietekmē gan ģērbšanās stils, gan tas, kādas rotaslietas nēsā katra laika ievērojamie cilvēki.

Piedāvājam aplūkot populārākos saderināšanās gredzenu modeļus, sākot no 1960 gada, un pārliecināties, ka, lai arī mode un stils mainās, klasiski gredzenu modeļi būs aktuāli vienmēr!

1960tajos gados saderināšanās gredzenu modi noteica tā laika filmu zvaigznes. Elizabete Teilore ar savu iespaidīgo 33 karātu lielo briljanta gredzenu iedvesmoja sievietes visā pasaulē vēlēties ievērojama izmēra dārgakmeņus. Tomēr gredzenu stils bija diezgan atturīgs un elegants — dārgakmeni ierāmēja vienkāršs baltā zelta ietvars.

Attēlā — liels, skaists debeszils topāzs elegantā baltā zelta ietvarā.

1970 gadi juvelierizstrādājumu pasaulē ienesa jaunas vēsmas. Neparastas formas gredzeni un dārgakmeņi, sagrupēti un izkārtoti neparastās, ģeometriskās formās — īsts septiņdesmito gars.

Attēlā — zelta gredzens ar vienu centrālo briljantu un daudziem smalkiem, kas izkārtoti divos interesantos ietvaros.

1980 gadi bija tikpat koši, kā tā laika diskomūzika. Moderni bija bumbiera vai princeses griezuma briljanti, kā arī jebkuras neparastas formas dārgakmeņi. Populārākais zelts — dzeltenais.

Attēlā — dzeltenā zelta gredzens ar koši zaļu centrālo smaragdu, kuru ieskauj romba formas ietvars, vizuāli arī akmenim piešķirot ģeometrisku formu.

1990 gadi diametrāli atšķīrās no astoņdesmitajiem. Modē nāk atturīgas formas, klasiska akmeņu izvēle un elegants baltais zelts.

Attēlā — baltā zelta gredzens ar apaļu 0.7 ct briljantu.

2000 gads turpina ieturēt elegances noskaņas. Populāri ir halo gredzeni ar daudziem sīkiem dārgakmeņiem, kas ieskauj vienu centrālo akmeni. Jāpiebilst, ka halo gredzeni savu aktualitāti nav zaudējuš joprojām.

Attēlā — klasisks halo saderināšanās gredzens no zelta ar centrālo briljantu un daudziem mazākiem dārgakmeņiem, kas izvietoti arī uz gredzena stīpas.

2010 gads tika aizvadīts, lūkojoties uz Keitas Midltones safīra saderināšanās gredzenu — šis modelis kopš tā laika ir viens no populārākajiem saderināšanās gredzeniem, kuru juvelieri visā pasaulē dažādās variācijās izgatavo atkal un atkal.

Attēlā — klasisks gredzens ar centrālo safīru un ietvaru no briljantiem.

2011-2017 gads (un arī turpmāk) izceļas ar klasiskiem, vintage noskaņas saderināšanās gredzeniem. Tomēr modē nāk individualitāte un ikvienam gredzenam ir kāda atšķirības zīme — neparasts ietvars, smalki izvietoti dārgakmeņi uz stīpas, kā arī dažādu metālu krāsu apvienojums.

Attēlā — elegants baltā zelta gredzens, kuram stīpiņa sašaurinās, ietverot centrālo briljantu.

2018 — juvelierizstrādājumu pasaulē savu atgriešanos piedzīvo 3 akmeņu jeb trinity saderināšanās gredzeni, pateicoties princim Harijam, kas savai nu jau sievai pasniedz elegantu gredzenu ar trim dārgakmeņiem. Karaļnams ietekmē juvelierizstrādājumu modi vienmēr!

Attēlā — klasisks baltā zelta gredzens ar trīs briljantiem.

Gredzenu ilustrācijas — realisadiamond.com